between

18. prosince 2015 v 13:42 | Bezejmenné Esko |  anoing music in my head
Jinak ty rozdělené věty nejsou básně, jasné?Between
Mezi
Přestupní stanice
Karma
Ona existuje
Dějou se věci.
Jako v My name is Earl.
Jako fakt.
Všechno je tak nahodilé...
že se někdy ptám...
jestli se to fakt děje.
A jestli se to děje mně.


Mám zápočtové, proto jsem tak dlouho nepsala.
Zápočtové. Doma před Vánoci, kdy si připadám jako, když žiji v bublině a ta bublina je paraelním vesmírem pro zbytek světa. Všichni řeší cukroví a Vánoce a vánoční náladu. Vánoce já nestíhám vnímat. Řeším prezentace, seminárky, docházku, testy. Do toho pracovní záležitosti. Perfekcionalistický magor a zároveň hrozný lajdák. Nikdy nic neudělám dřív a na "neposlední" chvíli, ale musí to být perfektní. Jdu se zabít.

Jo, kdybych byla v té
situaci
tak
bys
mě už nikdy
neviděl
jinak
než
rozmázlou placku
pod Nuselským mostem

Ozval se mi starý známý, že by se chtěl vidět a první co mě napadlo bylo, že nemůžu, že bych neměla, že jsem v přestupní stanici. Stydím se. Co když mě skutečně uvidí? Mé smělé obnažené já ( a kéž by fyzicky), mé shrbené, pobledlé, vychrtlé já? Co když mě takovou opravdu uvidí? Takovu jaká jsem? Perfekcionalistu na pokraji podvýživy. Stydím se. Nejen za to. Na to co mě poprvé napadlo. Jak daleko už jsem sakra dojela? Nepřejela jsem kapánek? Asi trochu dál, než jsem chtěla. A to jsem ani netušila, co se bude dít dál.

Nejhorší je,
že
už si fakt myslím,
že na světě funguje
nějaká ta prapodivná
spravedlnost
která má sice
dosti
cynický
smysl
pro humor
ale
nějaký
způsobem
přece
je

Stejně si myslím, že ten můj a tvůj a náš Pan Démon vypadá jako Ryuk z Dead Note. To jsem jen tak mimochodem nedokoukala, protože jsem měla chuť hlavní postavě dát pořádně do nosu. Lidi si vůbec neuvědomujou jak málo stačí, abych jim dala do nosu a že vůbec neřeším,jestli jsem třeba slabá a ženská, a že do toho nosu dostanu taky. Prostě reflex. Lidi nemlátím na potkání, ale párkrát do toho nebylo daleko.

Můj vypadá jako můj bývalý, který mi nedavno ve snu nabízel iphone. Musím vám zdůrazňovat, že to byl démon? Iphone, jasné? Materiální sny mě pronásledují stále, to se mi třeba zdálo, že jsem našla krabičku s náramkem Pandora. Asi Vám tu nějak povrchním, nemyslíte?

Ale stejně, nikdo mě nebude nutit, abych si na svůj obličej patlala nějakou omítku. Jedna z mých mála fyzických kladů je, že jsem nikdy netrpěla na akné, ani mastnou pleť, ani na nic podobného.Zkuste hádat proč. Taky mě nikdo nebude nutit, abych si ničila nehty umělýma a lepila si permanentní řasy za obrovský pakatel. Jak vůbec někdo může někoho k tomuhle vybízet? A to mám malováníčka a kosmetičky i docela ráda. Ale nesnáším tenhle kult umělosti, který po vás bohužel můžou i někde požadovat. Jsem docela ráda, že jsem se ještě nedopracovala k tomu, že se mi ze sebe samé chce zvracet. Ale to by se z umělých nehtů, řas, omítky na ksichtě, obřích linek, rtěnky, tvářenky a otáhlého obočí asi chtělo. Nechápu, že si někdo myslí, že díky tomu budu třeba vypadat líp. Kvůli pár barvičkám? Pochybuji. Moje namalovaná image vypadá jako kdyby chtěla ode mě pár facek. No vážně. Ono vám to fakt udělá o něco více namyšlený výraz. Až je to děsivý.

Další zhmotnění démona. Můj namalovaný obličej. Jsem asi jediná holka,co se má radši bez těch úprav.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nany Nany | Web | 18. prosince 2015 v 17:05 | Reagovat

Taky to tak s make-upem mám. Hlavně mě to ani nebaví na sebe patlat. Že bych třeba kvůli tomu měla ráno vstávat dřív? Haha. Jinak umělý nehty a umělý všechno, to je hnus největší. Už to slovo - umělý. Každopádně, když už se jednou někam namaluju, mám pocit, jak kdyby ta kůže nedýchala, nemám to na sobě ráda, takže hned po příchodu domů si to pečlivě spatlávám zase dolů. Heh. Jediný, co mám ráda, je rudá rtěnka. Nevím proč.

2 May May | Web | 18. prosince 2015 v 18:48 | Reagovat

A je to doma.
Umělý řasy a nehty by měly bejt ilegální. iphone je na nic, vysoká taky. Ale i přes to budou veselý vánoce. A jez víc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama