Září 2015

Ženy

8. září 2015 v 21:41 | Bezejmenné Esko |  Veškeré smysluplno
Jestli něco sedí na výrok: Život není fér, je to právě ženská krása. To co ženy dostanou do vínku. Když budeme spravedliví,tak to co všichni dostaneme do vínku není úplně fér. Ale ženská krása obzvlášť. Ano existuje různý vkus a různé názory ale taky určitý archetyp ideální ženy. Možná je jedno jak vypadáte. Možná... Ale není fér, že nemůžete vypadat tak jako druhá, když druhá to má tak jednoduché. Zatímco vy se dřete s make upem druhé stačí ráno jeden krém, zatímco vy si hodinu žehlíte vlasy,jiné stačí si je ráno trochu učesat, zatímco vy si scháníte džíny rok,jiné sednou v každém obchodě, zatíco vy si kupujete podprsenky za 3 litry,jiná sežene za dvě stovky. Něco nesouvisí s krásou, jsou to prostě takové malé nespravedlnosti. Kudrnaté vlasy jsou pracnější na úpravu než rovné a některé typy postavy nejdou tak snadno obléknout. Někdo má zase akné, ekzém nebo vyrážku a pak se třeba bez make-upu opravdu nehne. Vůbec už tu nebudu psát o tom, že někdo ve čtyřiceti vypadá stále na dvacet. A pak se někdo diví, že ženské jsou potvory a neustále pomlouvají. Co mají dělat? Nedostaly naděleno od přírody a co jim pak zbyde než pomluvy a ostrý jazyk? Někdy je neférovost toho nahoře tak do očí bijící, že je to vážně k vzteku. Například jsem si všimla, že neplodné potencionální matky pláčou doma a vedle toho po světě běhá spousty těhotných feťaček a bezdovkyň a zkuste si jednou nevzít ochranu, když se vám děťátko zrovna vůbec nebude hodit a uvidíte. Nebo si vemte třeba přirozený šarm a lákadlo na chlapy, kolikrát ty holky nejsou ani hezké. Nemá tu ani cenu popisovat jak je to nefér, určitě si tam najdete to svoje.

Závidím mužům ve spoustě věcech. V tolika, že to možná hraničí s transexualitou. (Ha,ha... to zase ne) Bohužel nemám tak ostré lokty a tak je možná lepší, že jsem žena. Možná chlapi řeší taky své nespravedlnosti. Které končí u velikosti přirození. Což je absurdní. Chlapovi k atraktivitě stačí peníze a charisma. S obojím jde něco dělat. A když se chce hodně líbit, stačí makat v posilovně. Tak závidím těm co si k vysněnému tělu mohou pomoct sami.

Ne, že by se o to ženy nepokoušely. Posilovna není špatná, sama cvičím, když si mě někdo veme do parády. Jen se mi fitness ideál nelíbí a řadě lidí taky ne. Já vím, teď je taková móda, každá chce mít pánsko-dámskou postavu. Asi se jim líbí, to že můžou dát na prdel těm šťastným, co byly geneticky obdarovány. Ale móda jednou přejde. Nemyslím teď normální zhubnutí, zformulování postavy, někoho kdo sportuje... Myslím ty holky co stojí na pódiu, mají na sobě podpatky, plavky, nazlacenou kůži a zatínají svaly jako cvičené opice s nadějí, že vyhrají. Ten lehčí stupeň dámské kulturistiky vypadá docela přitažlivě (i když si nemůžete nevšimnout, že pravá prsa jsou tam fakt v menšině) a ten nejvyšší je jenom pro silné žaludky. Nevím, nelíbí se mi silikony přilepené na svalech. Šla bych se bít za feministky jak je tohle nefér. Chlap s posilováním získá na mužnosti, holka ženskost ztrácí. Jsou fajn svalnaté nohy, nebo menší buchtičky na břiše, závidím všem co to mají, ale nemůžete si nevšimnout, že ženský půvab jde do hajzlu.

Jak popsat ženskost? Typická ženskost je prostě tuk. Je to tak, aspoň dle mého skromného názoru. Ženská nemá být špek, ale měkká a hebká na dotek. Tuk na správných místech. Neříkám, že každému se musí ženskost líbit, ale určitě je to pro naše pohlaví přirozenější než svaly. Neříkejte, že se mýlím. V mládí pevná, ve stáří stále rozteklejší. Hubený pas, úzká šíje, větší oči, hustší vlasy, plnější rty, menší nohy a postava, úzké ramena, široká pánev, delší řasy, méně ochlupení, drobné štíhlé ruce... Život není fér a spoustu těch věcí holky nemaj a kdejaký malý chlapeček má. Viz. malí chlapečci s super krásnýma řasama. Ach jo!

Jak popsat ideální ženskost? Řekla bych že 90-60-90 a roztomilý obličej. 90-60-90 asi nebude mít zas tolik tuku, ale má ho dobře rozložený. Neříkám, že 100-70-100 nemůže vypadat stejně dobře. Nebo 85-55-85 pro lehce podvyživejnější slečny. Je to prostě poměr, dejme tomu ten nejestetičtější. Cokoliv se tomu blíží, vypadá dobře a cokoliv z něj hodně vybočuje tak se hnusí. A roztomilý obličej jako bonus. S roztomilostí nejdál dojdeš.

Mně se nejvíc líbila ženská ze čtyřicátých let. Ten ideál krásy i móda. Sleduju několik seriálů na motivy té doby a je to prostě fotogenické a sexy. Myslím, že ta móda sedla úplně každé. I když by mě popravdě nebavilo se každý den procházet v podpatcích. Marylin je taky fajn.

Jak říkám, něco nezměníte. Já jsem se svým vzhledem nějak tak smířená. Je mi jedno. Vím, že je na tom někdo stokrát líp, ale co s tím jako? Nebudu nějaké slečně kvůli tomu vrážet klacky pod nohy. Jsou daleko důležitější věci. Se svým tělem jsem dobojovala a uzavřely jsme příměří. Přála bych to každému. Neznamená to ale, že nevidím ten špek na břiše a že už s ním nebudu nikdy nic dělat a nebo že nebudu nadávat na kruhy pod očima. Fakt je to jedno. Každá nejsme krásná, ale já už jsem si prošla takovou cestou, že to pro mě není absolutně důležité. Máte bradavici na ksichtě, nadváhu, nebo předkus? Ok a co dál? Vlastně to už ani nevnímám. Proč bych měla? Nevšimla bych si, kdyby se kamarádce smáli kvůli vzhledu, nežeru už někomu z ruky jenom, že je krásný. Určitě vám nikdy neřeknu: fuj ten je hnusný, proč s ním chodíš? Některé páry jsou fakt nevyrovnané, ale to je jen zdání, můj osobní pohled. Nejdůležitější pohled je těch dvou. Dobře, nebudu se tu už chválit. Jsem prostě super a nepovrchní. A někdy kecám, ale v zásadě je to pravda.

Takle tolerantní jsem kolikrát jenom já. Mně se na tohle téma líbila kniha od M. Viewegha Vybíjená. Viewegh není zrovna nový Shakespeare, spousta lidí mu nadává, to si uvědomuji. Ale téma ošklivost uměl docela dost dobře zpracovat. Je to naprosto přesné. V každém z nás jsou podle mě dvě já: Hujerová i Eva. Aspoň já jsem se našla v obou.

Jak mít originální název, když téma už znám?

4. září 2015 v 12:32 | Bezejmenné Esko |  anoing music in my head
 • Co se vaším blízkým v noci zdá.
 • Jakou máte přezdívku.
 • Jak moc nebo málo vás někdo stalkuje.
 • Co dělají vaši blízcí v koupelně.
 • Že je někdo až tak hloupý.
 • Co si o vás kdo myslí.
 • Že v televizi je nová Super star.
 • Kolik zas dnes poumíralo lidí.
 • Milence vašich rodičů.
 • Historii vašich blízkých na internetu.
 • To jak kdo vypadal v patnácti a jak se choval.
 • Co si vaši blízcí píšou do deníčku, nebo na blog.
 • Sexuální život vašich rodičů.
 • Jak vypadá kdokoliv na gynekologickém křesle.
 • Smysl života a odpověď na svojí životní otázku.
 • To, že tomu všemu možná vládnou ilumináti nebo jedna velká antropomorfní krysa.
 • To co se děje na patologii.
 • Detaily toho jak kdo umřel.
 • To co píšou v bulváru.
 • Že jsou někteří lidé prasata a velcí.
 • Že vás vlastně nikdo nemá rád.
 • To co se o vás řiká.
 • To co se dělo předtím, než jste se probudili poblitý na lavičce v parku objímající bezdomovce.
 • To co jste brali na střední z matiky, chemie, fyziky, dějepisu. (zkrátka z něčeho co vás nebavilo.)
No prostě je toho moc, možná i víc než věcí co je lepší vědět. Těch je taky dost, patří tam i pár těch věcí ze školy i to co zrovna dělá váš partner a kolikrát vám asi lže. Já prostě nevěřím na lži ve vztahu a na podvádění jakože to srdce nebolí, když to nevidí oči a podobné bláboly. Pokud nejste chronický lhář a lžete své partnerce není něco v pořádku. Řekněte to prostě včas. Mějte na to koule. Řekněte, že jste se vyspal s támhletou, že jste se zamiloval do téhle, že nemůžete mít jenom jednu, že vás baví něco úplně jiného, že jste gay a podobně. Je to lepší. Bude to bolet, pohádáte se, ale něco se dá odpustit, něco tolerovat, kvůli něčemu to skončí (ale furt lepší, než se v tom plácat roky). Pro mě je lepší vědět tyhle bolestivé věci a zachovat si upřímnej vztah založený na důvěře. To je něco, co bych přála každýmu.
(Platí i obráceně pro ženy!)

Jo vím, že přát si tohle je jako přát si aby lidé nekradli, nevraždili se a nefetovali, ale to je jedno. Vím, že jsem magor, když mi přijde normální číst cizí zprávy v mobilu, nebo vyprávět kdo mě dneska balil a co mi řikal. Ale já nedokážu být v "zatloukacím" vztahu šťastná.

Trošku jsem odbočila... No napadá vás ještě něco geniálního a vtipného, co je lepší nevědět?