Pan Démon

14. srpna 2015 v 15:13 | Bezejmenné Esko |  anoing music in my head
Je to pán, co žije uvnitř mé hlavy. Má červené holínky, šlachovité údy a výraz jako Joker.Ale to je jedno, může být tisíckrát jiný, záleží na vás. Na podobě nezáleží. Sedí uvnitř, v skořápce od ořechů a chechtá se. Ve skutečnosti je naštvaný. Naštvaný na svou malost a na svou podřízenost. Daří se mi ho držet zkrátka v jeho malém vyhnanství v skořápce od ořechů. On je ale šílený. Jiný být ani nemůže.

To on může za migrénu a nespavost, za nezdůvodnitelné neduhy. Někdy si ho nevšímám, ale občas ho slyším šeptat. Má krásný hlas. Jak by ne, zlo v té nejsurovější podobě nás láká, zvlášť když pochází od nás. A zlo vždy pochází od nás, od pokryteckých, lidských bytostí.

Můj démon je ale malý ošklivý skřet, spráskaný jako pes. Živí se alkoholem, živí se drogami, živí se závislostmi, živí se závistí, žárlivostí... lidskými hříchy, lidským pokušením. Můžeme ho nechat hladovět, ale nikdy ho úplně nezabijem. Když zničíme jeho, zničíme i sami sebe.

Můj má nejradši skleničku vodky, nebo rumu, je to démon alkoholový. Nadvládu si urval jen třikrát, avšak pokaždé to bylo velké klopýtnutí a výstraha pro další příště. Poprvé ze mě udělal zhýralého idiota, nikdy jsem netušilo, že můj démon nemá žádné zábrany. Podruhé málem zničil jeden důležitý vztah. A potřetí ze mě udělal psychopata a surovce. Nejsem taková, nikdy bych to neudělala já.

Absurdní...

Jasný pan Démon. Už poznám jeho stopy. A přitom někdy stačí tak málo...

Někdy se objeví jen tak. Cítím ho v hlavě a nemůžu ho vyhnat.

Zkopaný tvrdou martenskou svědomí, choulí se ve své skořápce, ve svém ghettu a směje se. Je skrz na skz škodolibý. A asi má plán.

Svého démona si nevybíráte. Ale to máloco.

Ani ho neznám. Nevím jak se jmenuje. Asi se budu muset někdy zeptat.

Jak se jmenuje ten váš?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 14. srpna 2015 v 19:10 | Reagovat

Můj démon je tak zohavený, že pro něj neexistuje jediné rozumné slovo, které by vyjadřovalo jeho vzhled a činy, jenž mi hrají "vesele" v hlavě.

2 Ainowa Ainowa | Web | 16. srpna 2015 v 18:59 | Reagovat

"Někdy se objeví jen tak. Cítím ho v hlavě a nemůžu ho vyhnat."
Úplně jsem si vzpomněla na toho svého, říkávám mu Svatej Jimmy. Sám se představil, třeba se i tobě představí ten tvůj.
Nádherně napsaný. Až mi z toho přeběhl mráz po zádech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama