Odvaha nebo pošetilost?

23. srpna 2015 v 23:02 | Bezejmenné Esko |  Veškeré smysluplno
Občas tak zkoumám lidi na internetu. Ti co píší blogy, natáčejí vlogy, zveřejňují svoje fotky, dávají nám nahlédnout do svého soukromí. A někdy hodně hluboko. Většinou jsou to takzvaní: " ti co se na to hodí". To znamená: krásní, bohatí, extrovertní lidé s dokonalými životy. Rádi se nad jejich životy zasníme... Někdy je to až takové moc umělé a ze sladkosti oněch výlevů nás bolí zuby. Ale to tak asi má být. Vedlejší účinky sladkých životů, možná malé nakopnutí ať si jdem založit vlastní takový dokonalý život. Napadlo by vás někdy jak by vypadal, kdyby jste zveřejňovali jenom jeho hezčí části? Jenom ty dobré, kde vypadáte dobře, jste vyspalí, namalovaní, učesaní, s dobrou náladou. No a pak se objeví výjimka co potvrzuje pravidlo. Hloupost tohle úsloví, co?

Prostě někdo kdo se tomu vymyká. Není krásný a má beauty blog, nebo beauty youtube kanál. A tím nemyslím jenom nějakou holku z davu, nebo někoho, kdo se zdá ošklivý jenom mně. Nebo ráda bych, kdyby se zdál ostatním krásný, ale vidím, že v porovnání se svými kolegyněmi, je dost slabý průměr. Nebo točí ony videa a víte, že už to dělá dlouho a furt se mu třese hlas a je tam znát ta nervozita. Je tam znát, že je to točené a prostě tak.

A pak ještě hodně bolavá věc. Ty ženy, dívky, holky, co mají profil na fotopátračce a ehm nemají na to. Malé tajemství: já tam mám také jeden nepoužívaný profil a taky na to ve větší míře nemám. Ale aspoň tam nemám fotky, kde se fotím v koupelně ve spodním prádle, takže to nevypadá tak lacině a pošetile. No ale ty slečny, co tam občas nacházím... Já i beru, že fotomodeling není o kráse, že i "hnusnost" je potřeba, protože umělecká fotografie není o tom udělat ze slečny princeznu, ale ukázat fotografovy emoce, názory, myšlenky a šokovat, oslovit publikum. Vemte si třeba Saudkovy modelky. Většina žen od profesionálního fotografa očekává, že z nich udělá princeznu. A to je právě ten problém. Problém mužu je, že jsou zas ve většině prasáci a chtěj si vyfotit nějaká ta prsa. A uprostřed je pak deziluze.

Ale o tom jsem nechtěla mluvit.

Mluvím o tom, že se na určité činnosti cpou úplně opační lidé, ti co se na ně absolutně nehodí. Možná se zlepšují, ale upřímně v některých věcech se asi ani zlepšit nedá. Nezměníte sami sebe.

Nechápu je. Ale svým způsobem je obdivuju. Že maj tu odvahu. Protože to je sakra odvaha. A super sebevědomí. To jim závidím. A to už vůbec nemluvím o těch lidech, co se na internetu projevují jako arogantní kreténi. Já mám pár kandidátu, co si občas pustím a řikám si u toho: "To je tak dobře, že jsi za obrazovkou. Já jsem tak ráda, že už se nemusím potkávat s puberťákama a nejsem v pubertě. Ježiš, ti lidi jsou tak blbí." Prostě hloupost vládne světu a já jsem někdy překvapená, že jí lidé neskrývají a dokonce se s ní chlubí.

Neberte to nějak zle. Každej ať si dělá to co ho baví a je souzen jinými. Mě to jen fascinuje. A vůbec si myslím, že s fashion blogama se teď roztrhnul pytel a s youtuberama zrovna tak. Ten kdo je opravdu dobrý se možná prosadí, ale 90% už ne. Ztratí se, možná se i ztrapní. Stejně se jen pokouší o to, čeho už někdo dosáhl. Stejně tak se přemnožily fotomodelky. Kdo nemá nějaké "profesionální fotografie"? Ty profesionální fotografie co se ztratily v moři profesionálních fotografiích. Hledat kvalitu je jako hledat jehlu v kupce sena. Ale o kvalitu je třeba se občas snažit, pořád lepší, než se prezentovat fotkou z mobilu ve spodním prádle. To je totiž hrůza.

Někomu to přece všechno projde, protože je krásnej, bohatej a extrovert. Trošku i exhibicionista.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Odd Lady Odd Lady | Web | 25. srpna 2015 v 9:22 | Reagovat

Já nic takovýho nesleduju, ale nežiju v bublině, mám ponětí o jejich existenci a vesměs mám stejný názor jako ty.
Jen se mi zdá fascinující, že i když se ze všech stran valí fashion-blog-vlog-kraviny, nikdy jsem si nevšimla, že by se po ulicích promenádovaly bůhvíjak vymóděný slečny. Naopak, všechny jsou jako přes kopírák podle nejnovější kolekce, co přijde do Gate, New Yorker nebo H&M. Všechny stejně, žádná originalita, žádná inspirace - to se dá i v těchhle obchodech pořídit za pár korun ve výprodeji. Beru to tak, že všechny tyhle blogy a videa nesledují na nic jiného než k pobavení. Lidé se chtějí jen a pouze bavit a vzhledem k tomu, že televize už to neobsáhne...
A co se týče jejich bohatství, krásy apod. - z toho je mi na nic. Ale to je jen proto, že sama v ničem takovém nežiju. Kdo ví, kde bych byla, kdybych na to měla.

2 Es. Es. | Web | 25. srpna 2015 v 12:57 | Reagovat

Popravdě, já vůbec nechápu smysl fashion youtuberů. Absolutně vůbec. Občas jsem na nějaké video koukla, abych zjistila, čím jsou ty holky slavný - ale jaký je sakra důvod ukazovat řasenku do objektivu?

3 the lizz. the lizz. | Web | 25. srpna 2015 v 17:22 | Reagovat

já ty youtubery vlastně i ráda sleduju. ale jen některý, ty známější, protože jak říkáš, je toho plno, každej chce točit a někteří jsou fakt moc trapní, až mi jich je líto :D

4 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | Web | 26. srpna 2015 v 17:58 | Reagovat

[1]: Taky chci žít v bublině. No vymóděný jsou všichni furt stejně, akorát jsem teda ráda, že teď letí jiný věci, než za mé puberty, kdy letěly skejťácký boty a spadlý kalhoty.

[2]: Hauly taky nechápu. Asi prostě někdo nemá inspiraci, kde co a za kolik koupit. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama