Radši drž hubu...

10. listopadu 2012 v 22:11 | Bezejmenné Esko |  anoing music in my head
Měla bych si říct a nic sem nepsat, místo nesmyslných článků o ně /i čem bych si radši měla vzpomenout na heslo na mail a pořádně se vyspat, ale to bych to nebyla já. Kritika věcí se kterými nikdo nic neudělá tady musí být.

Jde to s náma z kopce, řekla jsem si onehdy na debatě na občanku, teda nevim jak s ostatníma ale s naší třídou určitě. Probírali jsme výsledky krajských voleb, který mi teda přišli dost schizofrenický, ikdyž to byla recese. Když si to vezmete, na jednu stranu jsme nedávno přejmenovali letiště, byl kolem toho hroznej humbuk a míň než před rokem se facebook hemžil samými R.I.P. a všechny noviny záslužnými články o hrdinovi co se zasloužil za demokracii a porazil komunisty a teď? Rok po tom? Wtf?
Učitel řikal něco v podobným duchu co teď já a takový ti typičtí provokatéři se mu všechno snažili vyvracet, znáte to, když má někdo podporu celé třídy jsou ty argumenty prostě lepší. Třída se rozdělila na dvě skupiny, jedni byli rádi, že je tu nějaká provokace, smáli se a dávali za pravdu a pak na blondýny a ignoranty, kteří prostě suveréně řekli že je to nezajímá. Pak jsem tu byla já co v sobě dusila vztek a vlastní názory. Radši drž hubu, to je přesný.
Pak to začalo být radikálnější... Pár lidí řeklo svý antičeský názory, jak je to tady všechno v prdeli, jak tu není práce a že jezdění do zahraničí je nám na nic, když se za svý platy stejně nikam nedostanem... Hele já nevim, polovina lidí ze třídy si už normálně vydělává, jedna holka stejně stará jako já má na internetu "bysnis" s oblečením a na vánoce jede nakupovat do Londýna, kluk z vedlejší třídy podniká a má čajovnu, něco mi řiká, že když se chce tak to jde a navíc je absurdní když si studenti stěžujou na nedostatek práce. Jasný, když má někdo obor s blbým uplatněním, jde to špatně, ale s tím už musí počítat, stejně nějaká volba tu je. A říct, že s komunistama nám třeba bude líp, je to největší pokrytectví a blbost.

A další věc, co mi hlava nebere. Jedna taková nenápadná holka od nás ze třídy, knížky nečte, na filmy nekouká a nemá žádný koníčky. Doteď jsem nevěděla že podobný lidi existujou. Knížky bych brala, každý je na něco jinýho, když je někdo technický typ, málokdy ho budou zajímat knížky. A taky už jsem si zvykla, že na otázku: "Kdo čte?", se hlásím jenom já a z donucení, vždycky si připadám jako kdovíjaká intelektuálka. Ach ta ironie. Ale jsou ve většině, ikdyž asi nikdy nepoberu myšlení člověka co nepřečetl v životě žádnou knížku, přijde mi to jako norma, jako jít na Matějskou, chodit do školy, vědět že na televizi je ovladač, atd.
Ale filmy? Na filmy přece kouká každý. Pochopim, že někdo je na ty americký sračky, s krycím názvem komedie. Pochopim "Chackie Chana", "Norrise"., i ty romantické splácaniny. Mně by to třeba nestačilo, pár shlédnutí plus přečtení si komentářů na csfd vám to dokonale znechutí, jenže vůbec se nedívat na filmy? Nechápu.
Možná, kdyby měla šestkrát týdně tréning, ale sedět celý dny doma na zadku a ani občas neshlédnout blbej film, co je to sakra za život?

Možná takle se dá definovat v hlavě prázdno a přitom na mě nepůsobí jako blbá, jenom jako dobrá forma, bez náplně, bez názoru.
Ach jo, to bude zase článek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 10. listopadu 2012 v 22:27 | Reagovat

Tu holku si nějak nedovedu představit. Zřejmě má nějakej vnitřní svět (což nepokládám za špatné ale tak) jinak fakt nevím.

2 *wif *wif | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 23:21 | Reagovat

Nesuď... a nesnaž se ani chápat... ne,každý zapadá do dnešního systému... třeba doma dere peří a plete na kolovrátku ...

3 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | Web | 10. listopadu 2012 v 23:24 | Reagovat

[2]: Já jí nesoudím, jenom řikám že jí nechápu... no jo no, co my víme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama