Pořídíme si děťátko?

21. července 2012 v 12:48 | Bezejmené Esko |  Veškeré smysluplno
Bylo jim asi tak osmnáct, možná víc, možná míň, kouřili, chlastali, stáli před Klíčovem (výchovný ústav), bavili se spolu způsobem jakým bych je tipla tak na 13-14, nepřeháním. Jejich témata odpovídali prostředí a způsobu jejich života, ale jedno téma mi pořád nešlo do hlavy. Bavili se o tom jak je těhotná ženská nadržená a jak podrobně vypadá ženské tělo po porodu, to jsem nechápala. Jak by to asi mohli vědět? Pak se k nim přiblížila taková, malá, drobounká (nemohla vypadat na víc než já a to mi lidi většinou tipujou míň) holka s kočárkem a malým dítětem, kdybych jí viděla samotnou na ulici řekla bych že je to její mladší sourozenec, jenže jelikož to byla holka jednoho debatéra o těhotenství došlo mi že je to asi trošku jinak. Znechuceně jsem je pozorovala, jak si vyprávěj o zkušenostech z drogama a jiných nezákonných věcech... nejsem moralista, je to jejich "no future", ale sakra ať si ničej sami sebe a nezatahujou do toho chudáka dítě. O chvíli později se jeden z nich vyjádřil k tomu že by taky už dítě chtěl, (to sakra jenom mě se zdá neatraktivní), ptala jsem se ho proč. "Mám děti rád a peněz mám dost." Jo možná má bohatý rodiče a své "pochybné brigády", ale pořídit si dítě není jenom otázkou peněz, je to víc než životní rozhodnutí, to není domácí zvíře, sakra.
Asi se to děje, měla bych to vědět, ikdyž se spíš všude píše že se věk těhotných zvyšuje a naopak porodnost se snižuje. Děje se to, ale nikdy jsem se s tím přímo nesetkala a je mi z toho popravdě špatně, když pomyslím co z těch dětí bude. Zdálo se mi to spíš jako problém našich oblíbených spoluobčanů a zemí třetího světa. Bohužel ne.
Já sama, ačkoli jsem daleko chytřejší a vyspělejší než oni, bych o dítěti uvažovala tak za deset let nejdřív. Jsem proti potratům, ikdyž těmhle lidem bych ho spíš doporučila, protože by mi to přišlo lepší pro všechny strany. Dokonce bych ho spíš doporučila svobodné matce, která byla znásilněná, když by měla na to překonat své trauma a mít své dítě ráda, než takovýmle rodičům.
Teď už vím že né vždycky se už můžu otázce "Pořídíme si děťátko?" , smát protože né vždycky to musí být sranda.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 21. července 2012 v 22:19 | Reagovat

Víš co je nejhorší? Že nejvíc rodí lidé s takovým rozhledem a inteligencí jak jsi je viděla. A pak má svět k něčemu vypadat.
Ta fotka nahoře se mi líbí.

2 Shagua Akitsumi Shagua Akitsumi | E-mail | Web | 10. srpna 2012 v 10:39 | Reagovat

Člověk s podprůměrnou inteligencí většinou jede na bázi, jakou mu nadiktovala Pramatka Příroda. Tudíž jsou jak Krysy, Sháněj žvanec a množej se geometrickou řadou.
Lidé z inteligentní společnosti si na dítě počkají s tím až- Najdou Partnera co je spolehlivý -Dodělají školu/najsou si Práci -budou zajištění aby se o dítě mohli starat... etc. proto inteligentní společnost nepředává svoje geny tak rychle jako ta neinteligentní...což je sice kámen úrazu..ale musím říct, že když mi bylo trochu míň než tobě a chytla jsem svůj první mateřský pud, našla jsem si slečnu, z tohoto prostředí, jí bylo třináct, a dělala jsem jí starší sestru. Nyní studuje úspěšně střední školu a blíží se k maturitě. Má svůj život a svůj styl a je moc chytrá- i když její rodiče jsou docela krysovci.
K těm potratům se nemohu rozhodnout, jestli je to správné, nebo mám věřit svobodné vůli ženy (která třeba správně usoudí že na to v tuto chvíli nemá)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama