"Ošklivost."

14. června 2012 v 19:06 | Bezejmené Esko |  Veškeré smysluplno
Krása má mnoho podob a přitom se zdá že je jenom jedna. Krása vás mátne, je to jen slovo vyjadřující nejvyšší míru estetičnosti, jen slovo ,váš věčný rádce a měřitel hodnot. Krása je koeficient filosofie, je to věc čistě subjektivní i velice objektivní. Je v hudbě, v umění, ve filmu, v mluvě, v historii, přírodě, je zatracovaná, je to cíl za kterým se lidstvo žene. Můžete jí snadno někomu vnutit, málokdo jí pozná a málokdo ví jak jí poznat, ale každý se považuje za znalce. Krása je objekt mokrých snů, veškerých debat, málokdo se za ní označí a jen hrstka z nich to nahlas přizná. Mimojiné je to klišé, oblíbené povzbuzovací slovo a v názvu jí má i jeden celkem nenáviděný web.
Asi každý si prošel obdobím enormě malého sebevědomí, kdy pro něj byla myšlenka "krásný či ošklivý?", otázkou života a smrti a vlastní obraz v zrcadle nejstudovanějším objektem. Naše společnost klade na vzhled přehnané nároky, což je taky klišé, ale kdo tvrdí že nikdy nezapochyboval o své nezměrné kráse tak lže a má komplexy doteď. Neboli "Na vzhledu záleží, vztahy jsou o sexu a peníze jsou důležité."
Pravda je že se tohle téma v mužské společnosti tolik neřeší, tím nechci říct že pánové nemají komplexy, ale tolik to neřeší a nedávají to najevo tak jako děvčata. Přijde mi že kluci se berou takový jací jsou, tlustý je tlustý, takový je makový, udělají si ze sebe srandu a nedávají na sobě znát jestli jim to vadí. Možná to bude tím že jejich zájemkyně nejsou čistě povrchní, pořád ještě můžou zaujmout kultem osobnosti či movitým a nemovitým majetkem. A ikdyž znám pár nepříliš hezkých exemplářů, nemám pocit že by kvůli tomu měli problém najít si holku, nebo nějaké velké potíže se sebevědomím, to z nehezké holky mám dojem ubližované chudinky. Ach jo, kolikrát už jsem si přála být kvůli tomu chlap!
Zdá se to jako blbost, ale s věkem tyhle otázky sebevědomí přejdou. Nedavno jsme se s bývalým spolužákem bavili o tom jak už nám vůbec nevadí, jak vypadáme, na rozdíl od "temné" minulosti a vypadáme paradoxně líp. Netvrdím že nemám žádné komplexy a jsem sebevědomá, to bych asi kecala. Ale slyšim teď daleko víc komplimentů a přitom pro svojí krásu nedělám zhola nic, každý ráno si přejedu párkrát hřebenem ve vlasem a párkrát si přetáhnu řasy řasenkou a nějaký ten kosmetický produkt už jsem neviděla ani nepamatuju. Ať žije lenost!
Nějak mi došlo že daleko víc záleží na sebevědomí a schopnosti se prosadit i na té péči kterou člověk svému zevnějšku věnuje a tak působí na lidi, je jasné že zakomplexovaná troska asi těžko ze dne na den nabyde sebevědomí, je to takový začarovaný kruh. Pak jsou tu ještě lidé který mají minimální sociální inteligenci a občas vypustí z pusy věci, které se člověku usadí na srdci hodně dlouho a třeba jim to ani nedojde. Kolikrát jsem v domnění že ten člověk pochopí srandu, přestřelila a někoho urazila, přestože vůbec nevypadal že trpí malým sebevědomím.
Je trochu stupidní a ignorantské ohánět se s "Každý je svým způsobem krásný." Někteří lidé krásní nejsou, to musím přiznat a přesto nejsou sebelítostivý a zatrpklý, prostě investovali čas do něčeho jiného.
A ještě něco, ženské pohlaví mi přijde od přírody vzhlednější a estetičtější. Jinak jsem spíš na chlapy, teda neumim si představit jakoukoliv holku ze svého okolí, kterou bych chtěla, hm "ojet". Ale když se třeba dívám na film vždycky si pamatuju hezké herečky spíš než herce a vůbec mi přijdou ženské fotogeničtější objekty, protože si neumim představit uchvacující umělecké fotky s chlapem, teda ve větší míře. A celý tenhle modeling se takle víc ujal.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Miwa Miwa | Web | 14. června 2012 v 19:56 | Reagovat

jo no mmy holky jsme zkrátka fifleny :/

2 Miwa Miwa | Web | 14. června 2012 v 19:57 | Reagovat

[1]: a to některý až nesnesitelní :D

3 Miwa Miwa | Web | 14. června 2012 v 19:58 | Reagovat

jinak máme stejné vlastnosti....prohlídla jsem si je v menu....

4 Jane Jane | Web | 16. června 2012 v 20:38 | Reagovat

Bože, to je přesný! Holky JSOU estetičtější, i když rozhodně (bohužel) nejsem lesba :-D

5 Aailyyn Aailyyn | Web | 22. června 2012 v 15:57 | Reagovat

Ono to tak je. Ale když je člověk zakomplexovaný a ufňukaný, má to holt "pojištěné". S takovým člověkem se nechce bavit nikdo. Jinak si myslím, že to obligátní, že každý může být krásný platí. Akorát, že to chce správně zvolený věci jako účes, oblečení, na což někdo má nos a někdo opravdu zoufale ne. To udělá hodně, minimálně polovinu dojmu. A v nejhorším pro holky trochu líčení a pro obě pohlaví špetku zhubnout, pár kilo dole taky umí zázraky. Ale to už jsou docela krajní řešení nutnosti "něco dělat s tím, jak vypadám". Dá se říct, že někdo má "krásu" bez práce, někdo s vyvinutím trochy úsilí, ale jde to. Ono je to asi taky o věku. Ta péče o sebe sama. Což zní předpojatě, ale v šestnácti jsem na sobě teda nepotřebovala maskovat stopy několikatýdenního stresu po intenzivním učení a skutečnost, že jakmile nevypiju litr a půl vody denně, tak podle toho prostě vypadám, tyhle věci mě zkrátka netrápily. :-)

6 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | Web | 23. června 2012 v 11:42 | Reagovat

[5]: To zní optimisticky. :-)
Hele nevím, možná to bude v něčem pravda, každý nemůže být krásný, ale vždycky to může být lepší než to je.
Jo občas mi přijde že tu péči strašně zanedbávám, ale furt mi to jakš takš prochází. :-D

7 Aailyyn Aailyyn | Web | 23. června 2012 v 14:43 | Reagovat

[6]: Prvoplánová krása podle nějakého ideálu samozřejmě nemůže být vždycky. Problém je ten, že (a to dělají hlavně holky) se snažíme být podobné právě tomu ideálu i když k němu máme daleko, místo, abychom se naučily být osobitě krásné. Když jsem malá, černovlasá a mám velká prsa, tak je mi nanic deset kilo zhubnout a zničit si vlasy peroxidem, protože nikdy nebudu éterická vyhublá blondýna. :-)
Jinak s těmi (ne)estetickými zástupci opačného pohlaví: těm mladším je ještě fuk jak vypadají, protože věškerou starost (čím si umyju vlasy, co si obleču na sebe) mívají pod dohledem maminky. :-) Ti starší už na sebe dbají, protože maminka to za ně neudělá. :-D
To zní... asi spíš vyrovnaně. :-) Je mi dvaadvacet, v pubertě jsem se sebou nikdy nebyla extra spokojená, ale dneska? Nakašlat na vyphotoshopované vzory, upřímně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama